14.04.2021

Ватутінський ДНЗ №11 "Теремок"
Історія ДНЗ №11 з 1949 року »

Статистика

Колись давно, в минулому столітті, на багатій Звенигородській землі, виросло соцмістечко  Юрбас, а ще простіше -  Юрківка, за назвою села. І розпочалося будівництво. З кожним роком, з кожним днем більшало нове селище. На будівництво, з усіх куточків країни, з’їжджалася молодь, створювалися сім’ї, народжувалися діти. Тому і виникла потреба у відкритті дитячих ясел.

І ось  1-го січня 1949 року відкрилися двері дитячих ясел шахти №4 під керівництвом завідуючої Падалко Ганни Матвіївни. Приміщення було пристосованим, всього в ньому було 2 групи, в яких виховувались діти з 2-х місячного віку. Маленьких крихіток доглядали досвідчена медсестра Кучеренко В.П., няні Єгорова Ф.Н., Єрмоленко А.І. та кухар Кривда О.С.

18 серпня 1949 року дитячі ясла очолила Дашук Марія Григорівна.  Саме в цей час, у 1950 році, дитячі ясла шахти №4 було перейменовано у дитячі ясла №3 м. Ватутіне. 16 років сумлінної праці віддала закладу завідуюча яслами Дашук М.Г. А  20 грудня 1965 року, після її виходу на пенсію, завідуючою призначили Козлову Марію Петрівну.

З 1968 року по кінець 1983 року  дитячими яслами №3 керувала Лазарєва Лілія Володимирівна. Разом з нею працювали Мізіна Л.В., Ігнатенко О.М., Карабанова Н.В., Банташ Л.Т., Слєпченко Т.Ю., Клопотенко Г.С., Кухарчук Л.І., Школьна М.П.,  Рівна О.М.,  Данильченко К.А..,  Ніколенко П.С., Дандаш Л.Т., Муніца Т.І. та інші. Саме про них можна сказати ці чудові слова:

Чомусь не можу ні про що писати,

Як тільки візьмусь за перо –

Перед очима перший вихователь,

І все, що в пам’яті спливло.

Не можу ні про що мовчати:

Горить душа моя теплом...

Рядки ці -  роздуми і факти,

Усе було, було, було!

З 1-го січня 1984 року завідуючою яслами стала Швець Павліна Дмитрівна.  1-го березня 1984 року педагогічний і обслуговуючий персонал, який перебував до цього часу у відомстві районної лікарні, було переведено в систему народної освіти. 21.03.84 року на підставі рішення виконкому міської ради народних депутатів дитячі ясла №3 було пере іменовано на дитсадок №11 і присвоєно назву „Теремок”.

Минали роки. Ускладнювались, змінювались завдання і цілі. Ось уже досягнуто мети ліквідувати черги у дитячі садки, з’явилася змога вивести дітей із пристосованих приміщень, що не відповідали сучасним вимогам.10 вересня 1987 року на території дитсадка №11 розпочато будівництво нового сучасного приміщення. І вже 10 жовтня 1988 року виконавчий комітет міської ради народних депутатів вирішив на основі висновків акту державної приймальної комісії, ввести в дію новобудову – дитячий заклад №11 „Теремок” на 160 місць. Територія дошкільного закладу достатня для прогулянок, проведення ігор, розваг, змагань на повітрі. Вікові групи мають окремі майданчики для прогулянок. Створено умови для проведення різних видів діяльності.

В умовах становлення Української державності, змін в політичному і суспільному житті країни, перебудови і реформування освіти відкрилися шляхи для розвитку творчості, реалізації нових підходів до виховання і навчання дітей.

Визначивши кінцевою метою своєї діяльності гармонію фізичного, інтелектуального і емоційного розвитку дитини, педагогічний колектив постійно шукав нові шляхи для створення такого  середовища, такої системи розвивальних стосунків, які б збагачували світ дітей і стимулювали їх різноманітну творчу діяльність.

Над цими завданнями продовжувала працювати Головатенко Ольга Віталіївна, яка очолила колектив з 01.09.2000 року, після виходу на пенсію Швець П.Д.

Колектив ДНЗ ніс відповідальність за реалізацію головних завдань, визначених Законом України про освіту та Положенням про дошкільний навчальний заклад. Відповідно цьому дошкільний заклад укомплектовано  педагогічними працівниками з високими моральними якостями, які забезпечували результативність та якість навчально-виховного процесу. Це  вихователі – майстри дошкільної справи :  БрусліновськаТ.О., Сівак М.Г., Кохан Н.М., Карбівнича О.В., Кабаняча Л.І., Чернишенко Л.М., Бабушко Н.Г., Павлик Н.П., музичний керівник МіщенкоТ.А.. Вагомий внесок в роботу дошкільного закладу вносили працівники:  Серватинська Т.В., Шишлюк Т.О., Козар Л.І., Панасюк О.Г., Піковська В.В., Бикова Н.І., Щербань Л.І., Тищенко Н.П., Карбовська Л.Ф. та інші.

Педагог... З ким можна порівняти його? Скільки добрих слів сказано про нього, скільком малюкам він віддає часточку свого серця! Хіба не тому більшість із нас ще змалку мріяли пов’язати свою долю з цією благородною професією. Але тільки ті, чиї мрії переходили у тверде переконання, поєднали своє життя з нею.

13.11.2006 року завідувачем дошкільного  навчального закладу стала Курганюк Антоніна Іванівна, досвідчений педагог з багатою методичною практикою та життєвим досвідом.

Під її керівництвом колектив повсякчас працює над  створенням в закладі сучасного розвивального предметно – ігрового середовища для дітей,   створює сприятливі умови для особистісного становлення вихованців, формування життєвої компетентності, розвитку ціннісного ставлення до світу природи, культури, людей,  до самих себе.

Колектив став на шлях впровадження новітніх  інтерактивних нетрадиційних методів, технік та технологій в роботі з вихованцями та їх батьками, та займає достойне місце серед педагогічних колективів міста.

«  Квітень 2021  »